Kouřovody

ZPŮSOB ZAPOJENÍ
Existují dva způsoby zapojení kouřovodů do vašich kamen a to zapojení „po vodě“, nebo „po kouři“. Zapojení po vodě je způsob nově doporučován platnou normou a při použití kouřovodu o průměru 150 mm a tloušťce stěny 2 mm je nejlepším způsobem, jak připojit naše kanadská krbová kamna do komína. V tomto případě je směr kouřovodů takový, že zúženým hrdlem míří směrem dolů ke kamnům.


DÉLKA
Obecně platí, že čím kratší kouřovod je, tím lépe. Jeho délka by tak neměla být větší než 30% účinné délky komína, tzn. vzdálenosti od vstupu kouřovodu do komína až po jeho vrchol, přičemž každé pravoúhlé koleno se počítá za 1 m délky kouřovodu.


KOUŘOVÁ KLAPKA
Na všechna instalovaná kamna doporučujeme jako první část kouřovodu nainstalovat kouřovou klapku a to s ohledem na fakt, že většina komínů má výrazně vyšší tah než potřebujeme a přidanou klapkou lze tento regulovat. Tah komína se také výrazně mění i s ohledem na počasí, geografickou polohu atd.. Instalací kouřové klapky tak nemůžeme nic pokazit, ba naopak, můžeme ušetřit spoustu paliva.


ČIŠTĚNÍ KOUŘOVODU
Je nezbytně nutné, abyste kouřovod pravidelně čistili. Při použití našich kanadských krbových kamen lze takovéto čištění provádět přímo z vnitřku kamen – viz. manuál. U ostatních případů doporučujeme instalaci dílu kouřovodu s čistícím otvorem. Kouřovod doporučujeme čistit minimálně 1-2 krát ročně.

 

DOPOJENÍ DO KERAMICKÉ VLOŽKY
V případě napojování kouřovodu do keramické vložky použijte vždy k tomu určenou přechodku (napojovací díl), aby nedošlo k jejímu poškození. Vlivem změny teplot dochází totiž k tomu, že se ocelový kouřovod na rozdíl od keramické vložky rozpíná a mohlo by tak dojít k jejímu prasknutí.